3 секс пози за зачинување на сексуалниот живот (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


3 секс пози за зачинување на сексуалниот живот (18+)

Велат дека добриот секс го јакне имунитетот. А, има ли поголемо уживање од ова?

3-seks-pozi-za-zacinuvanje-na-seksualniot-zivot-01 (1).jpg

За овој викенд, ви предложуваме 3 „освежувачки“ секс пози кои ќе сакате да ги практикувате почесто.

Потребна е само вашата добра волја за максимално уживање.

1. Хеликоптер

Нозете на партнерката се пропелерот. Девојката треба да се обиде да прави колку може повеќе кружни движења. 

3-seks-pozi-za-zacinuvanje-na-seksualniot-zivot-02.jpg

2. Мајмун

Партнерот лежи на грб, ги наведнува нозете и ги повлекува колената кон лицето. Потоа тој ги турка одвоено, а партнерката седи врз партнерот со грбот кон неговото лице.

Рацете треба да бидат силни и да се потпираат на неговото тело, но партнерот може и да ја држи карлицата на жената.

3-seks-pozi-za-zacinuvanje-na-seksualniot-zivot-03.jpg

3. Мост

За оваа секс поза потребни се силни мускули кај мажот и еластичност. Останатото, си го знаете.

3-seks-pozi-za-zacinuvanje-na-seksualniot-zivot-04.jpg

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...

Спонзорирани линкови: