7 работи од домот со кои може да го направите сексот незаборавен (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozach 14-08-2020


7 работи од домот со кои може да го направите сексот незаборавен (18+)

Дали сексот ви се претвори во рутина? Дали веќе го знаете редоследот на работите? Време е да го промените тоа...

7-raboti-od-domot-so-koi-mozhe-da-go-napravite-seksot-nezaboraven-01.jpg

За да го зачините сексуалниот живот нема потреба од трошење на големи суми пари, само малку кретивност и ќе имате незаборавна акција во спалната соба.

Некои од овие работи сигурно ги имате и дома.

Зачинете го сексот со:

Лента – со неа може да ги врзете очите на партнерот или пак неговите раце, се разбира, со негова дозвола.

7-raboti-od-domot-so-koi-mozhe-da-go-napravite-seksot-nezaboraven-02.jpg

Ракавици – веќе сигурно имате дома, па парот што го немате користено досега наменете го за играње на улоги со партнерот.

Пердув – со кој нежно ќе поминувате по површината на неговото тело и ќе ја пронајдете неговата најчувствителна точка.

7-raboti-od-domot-so-koi-mozhe-da-go-napravite-seksot-nezaboraven-03.jpg

Високи чорапи – тие може да ѝ дадат секси изглед на жената, но и поголема е веројатноста за постигнување на оргазам кога имате чорапи на себе, покажуваат некои истражувања.

Маска – можеби имате некоја таква од маскенбал, таа ќе даде доза на мистерија во сексот.

7-raboti-od-domot-so-koi-mozhe-da-go-napravite-seksot-nezaboraven-04.jpg

Ремен – ако сакате да ја нагласите доминацијата на едниот партнер, другиот може да носи ремен на вратот како во сцените од филмот „50 shades of gray“.

Шлаг – обележете ги деловите од своето тело на кое сакате партнерот да се насочи.

7-raboti-od-domot-so-koi-mozhe-da-go-napravite-seksot-nezaboraven-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
12 работи кои може да ги правите додека сте сингл, за квалитетно да си го пополните времето Многумина се плашат да бидат сами кога подолго време немаат партнер, па веднаш с...