11 кратки правила за првиот секс во врската + 7 секс пози


11 кратки правила за првиот секс во врската + 7 секс пози

Не ги споменувајте поранешните партнери. Не се оптоварувајте дали ќе доживеете оргазам...

11-kratki-pravila-za-seks-so-nov-partner-01.jpg

Оние кои од неодамна се со нов партнер, можеби се ставени на тест периодов додека трае пандемијата и домашниот карантин.

Сексот со нов партнер бара одредено ниво на доверба за да можете да биде комфорни притоа и да уживате.

Кратки правила што ќе ви помогнат притоа:

- Претходниот ден вежбајте јога, ќе ви биде одлично загревање.

- Носете долна облека во која се чувствувате удобно.

- Имајте секогаш резервен пар гаќички.

- Не ја заборавајте предиграта.

- Задолжително користете кондоми.

- Може да земете и лубрикант за секој случај.

- Пред тоа правете работи што ве релаксираат.

- Отворено зборувајте со него што сакате, а што не во сексот.

- Не ги споменувајте поранешните партнери.

- На почетокот не се оптоварувајте дали ќе доживеете оргазам.

- ... Или дали партнерот ќе доживее оргазам.

На следната страна 7 забавни секс пози...Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...