Вибраторите биле измислени како средство за лечење хистерија и уште 8 секс факти


Вибраторите биле измислени како средство за лечење хистерија и уште 8 секс факти

Кој има секс најмногу, како бил измислен вибраторот и зошто во текот на сексот сме потолерантни на болка?

vibratorite-bile-izmisleni-kako-sredstvo-za-lecenje-histerija-i-uste-9-seks-fakti-001.jpg

10 секс-факти кои ќе ви ги прошират хоризонтите на оваа тема:

1. Вибраторите биле измислени во 19 век, како средство за лечење на хистерија.

2. По сексот, дури 36% од луѓето го земаат телефонот во раце и скролаат по Фејсбук, Твитер и Инстаграм.

3. Верувале или не, истражувањата покажале дека жените имаат 17% повеќе секс отколку мажите.

4. Просечниот женски оргазам трае 20 секунди, додека машкиот само 6 секунди.

5. За 30 минути активен секс се согоруваат 200 калории.

6. Кога сме сексуално возбудени, стануваме многу помалку гадливи отколку што сме инаку.

7. 12% од жените-мајки признале дека за време на секс им се случило да се јават на телефон. Мултитаскинг за кој имаме помешани чувства.

8. Во текот на сексот стануваме потолерантни на болка отколку што сме инаку.

9. Нашиот мозок на некој начин се исклучува за време на оргазам. Поточно, се гаси делот кој е заслужен за страв и нервоза.

Извор

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Денот по утрото се познава: 5 секс пози за утрински секс за викенд (18+) Велат дека денот по утрото се познава. А, сигурни сме дека нема подобар почеток ...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава