Некогаш и сега: Парови ги споделуваат фотографиите од почетокот на својата врска
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Некогаш и сега: Парови ги споделуваат фотографиите од почетокот на својата врска

Имате ли вие фотографии од почетокот на вашата врска? Какви емоции ви будат?

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-01.jpg

Дали вие ја сретнавте личноста со која сакате да го поминете животот? Дали емоциите кон неа прават да блескате и однадвор и однатре?

Некои луѓе ја пронајдоа својата втора половина.

Луѓе објавуваат фотографии од почетокот на својата врска:

„Моите баба и дедо“.

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-02.jpg

„Мојата сопруга изгледа е вампир, таа како да не старее. Фотографија од матурската прослава и фотографија од нас 20 години подоцна.“

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-03.jpg

„Мојата сопруга и јас како танцуваме во 6-то одделение и на нашата свадба.“

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-04.jpg

„Мајка ми и татко ми фотографирани во 1983 и во 2019.“

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-05.jpg

„Ние во 2002 и на истото место во 2020.“

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-nivnata-vrska-06.jpg

„Ги убедив моите родители да ја направат одново нивната омилена свадбена фотографија.“

nekogash-i-sega-parovi-gi-spodeluvaat-fotografiite-od-pochetokot-na-svojata-vrska-07.jpg

Уште 6 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Негативните последици од бегањето од сингл статусот Кога последен пат бевте сингл на подолг период? Поради некоја причина, цело врем...
Работи кои можат да ја уништат вашата врска Без разлика колку сте вљубени еден во друг, постојат работи кои несвесно ги прав...
4 важни столбови за градење на силна врска Создавањето на силна и цврста врска е навистина голем предизвик, особено откако ...

Спонзорирани линкови: