Вистинската љубов нема рок на траење: Пар кој е 55 години во брак направи романтична фотосесија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Вистинската љубов нема рок на траење: Пар кој е 55 години во брак направи романтична фотосесија

Вејн уште на прв поглед знаел дека сака да го мине животот со Дороти и 57 години подоцна (од кои 55 во брак) не се кае за тоа.

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-01.jpg

Велат вистинска љубов е онаа која ти ја буди душата и секогаш го пронаоѓа патот, без разлика на препреките, а овој пар има токму таква љубов.

Дороти и Вејн се 57 години заедно, од кои 55 во брак. Тие се доказ дека вистинските емоции немаат рок на траење.

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-06.jpg

„Ја видов Дороти како танцува со нејзините другарки и на еден пријател му кажав: „Таа е девојката со која ќе се оженам“ и 57 години подоцна ние ја минавме секоја бура заедно и сѐ уште се сакаме како на почетокот“, вели Вејн за својата сакана.

Парот направи романтична свадбена фотосесија за да ја прослави својата љубов:

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-11.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-10.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-09.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-08.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-07.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-05.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-04.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-03.jpg

vistinskata-ljubov-nema-rok-na-traenje-par-koj-e-55-godini-vo-brak-napravi-romantichna-fotosesija-11.jpg

С. С. | Црнобело / Фото извор

Би можело да ве интересира:

Кои години од бракот се најсреќни, а кои најтешки? Не сите парови се свесни за тоа дека кога ќе стапат во брак, обврските во семејс...
Едностраната љубов не е љубов и точка Секоја ноќ се прашуваш дали вредиш. Зошто не си доволна, зошто не си избраната. ...
Пар роден во исто време, на исто место - се запознаваат на 18 години и сега ќе прават свадба Нивната приказна е навистина романтична. Некои луѓе како да си се судени, зарем ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава