7 работи за кои жените се загрижени за време на секс


7 работи за кои жените се загрижени за време на секс

За машките е навистина тешко да влезат во женската глава, особено за време на секс. На што мисли таа додека води љубов?

7-raboti-za-koi-zhenite-se-zagrizheni-za-vreme-na-seks-01.jpg

Жените се многоу покомплексни суштества од мажите и тоа е докажано во многу ситуации.

Дури и за време на секс тие се загрижени за мал милион работи.

Жените се загрижени...

- Дали вие го вложувате истиот напор да ја задоволите како што таа го прави тоа вас.

- Дали ја перципирате како убава и дали правите да се чувствува убаво и привлечно за време на секс.

7-raboti-za-koi-zhenite-se-zagrizheni-za-vreme-na-seks-02.jpg

- Дали го почитувате тоа што таа го мисли и посакува, односно дали ги почитувате нејзините избори или ѝ вршите притисок.

- Дали водите хигиена и мирисате убаво.

- Дали сте фокусирани на неа или имате секс само онака.

7-raboti-za-koi-zhenite-se-zagrizheni-za-vreme-na-seks-03.jpg

- Дали правилно користите заштита при секс и дали имате сексуално преносливи болести.

- Дали ја користите само за секс или навистина ја сакате.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...

Најчитани неделава