Зачинете го сексот - високи потпетици во креветот ги возбудуваат мажите (18+)


Зачинете го сексот - високи потпетици во креветот ги возбудуваат мажите (18+)

Постои непишано правило дека жените се оние кои треба да го заведат партнерот во креветот. Секогаш сме во потрага по „оружје“ кое може да го зголеми возбудувањето во креветот. Секси долната облека е сосема редовна појава.

zacinete-go-seksot-visoki-potpetici-vo-krevetot-gi-vozbuduvaat-mazite-01.jpg

Но, зошто да не ги вклучите и високите потпетици? Тие овозможуваат на припадничките на понежниот пол да владеат со територијата и ситуацијата.

Тргнете од фактот колку сте поженствени кога вашите нозе се издолжени на високи потпетици и плус се истакнуваат сите мускули.

zacinete-go-seksot-visoki-potpetici-vo-krevetot-gi-vozbuduvaat-mazite-02.jpg

Ефектот на високите потпетици врз машкото либидо е добро познат, но факт е дека влијаат и на самодовербата на жените во креветот.

Високите штикли носат доза „безобразност“ во креветот и се лесно решение кога сакате да го зачините сексот. Воодушевувањето кај мажите е неизбежно.

Зошто да не си овозможите повеќекратно задоволство ако вашиот партнер сака малку повеќе возбуда во креветот?

Погледнете и: Експлицитни секс илустрации, за кога ви требаат нови идеи (18+)

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мажите откриваат: Каква треба да биде идеалната жена? „Да можеме да не правиме ништо и да уживаме во тоа. Со сопругата можеме цел вике...
„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
5 работи за сексот кои треба да ги знаат жените над 30 години Велат дека најдобриот секс ќе го доживеете во триесетите години од животот. Всуш...