„Маж ми работи премногу, почнав ризична афера со негов пријател“


„Маж ми работи премногу, почнав ризична афера со негов пријател“

mazh-mi-raboti-premnogu-pochnav-rizichna-afera-so-negov-prijatel-01.jpg

Исповед на 39-годишна жена...

„Мојот сопруг поминува премногу време работејќи и не ми обрнува воопшто внимание.

Знам дека е погрешно, но случајно завршив во кревет со негов пријател. Се родија емоции, станавме зависни еден од друг.

Знам дека е погрешно, но сексот е толку добар што не сакам да сопрам.

Во брак сум 8 години, имаме два мали сина, но мојот сопруг вози камион и постојано е далеку од дома. Го нема со седмици и навистина ми е тешко сама.

Да, заработува многу, но јас ги воспитувам и растам нашите деца сама. Често сум многу осамена и тажна.

Имавме неколку големи кавги на темата, но на крајот од нив секогаш чувствувам како јас да сум виновната и како тој да е тој што се жртвува за семејството.

mazh-mi-raboti-premnogu-pochnav-rizichna-afera-so-negov-prijatel-02.jpg

Искрено го презирам него и целата слобода што ја има, додека мојот живот е диктиран од децата.

Така на една ретка ноќ излезена во град на пијалак сретнав еден негов пријател. И тој е оженет и незадоволен од својот брак.

Почнавме да разговараме и одлично си поминавме. Мора да признаам јас го поканив дома за да испиеме уште некој пијалак.

Беше толку убаво што некој маж конечно ми обрнуваше внимание. Завршивме во кревет и оттогаш имаме ризична афера.

Но, го сакам сопругот и не сакам да го изгубам. Го сакам таткото на моите деца, но зависна сум од мојот љубовник и страста со него.

Мора да донесам одлука и да се држам до неа. Животот е тежок на моменти и тешко е да се направи баланс помеѓу финансиите и семејството.

Сепак, отворено ќе му кажам на сопругот дека поважно ми е неговото присуство во мојот и во животот на моите деца отколку парите. Ќе го потсетам дека некому дома недостига и ќе ставам крај на мојата луда афера.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
9 работи кои ги научив додека сите други се мажеа Да изградиш добра врска сам со себе е нешто есенцијално, бракот не е билет за ср...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...

Најчитани неделава