5 секс пози кои помагаат за повторно зближување (18+)


5 секс пози кои помагаат за повторно зближување (18+)

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-001.jpg

Ако поминувате низ тежок период или едноставно период без секс, многумина тврдат дека 5 секс пози се посебно добри за враќање на близината, интимноста и желбата за секс со партнерот.

Во продолжение, како изгледаат – низ илустрации:

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-2.jpg

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-1.jpg

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-3.jpg

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-4.jpg

5-seks-pozi-koi-pomagaat-za-povtorno-zblizuvanje-5.jpg

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава