10 лекции кои ги учите од „лошиот“ секс
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 лекции кои ги учите од „лошиот“ секс

Понекогаш, мора да го искусите лошиот секс, за да ја откриете неговата фантастична страна.

10-lekcii-koi-gi-ucite-od-loshiot-seks-001.jpeg

Што ќе научите низ лошото и непријатно искуство?

1. Многу е важно да ги знаете границите на партнерот, но и своите. Не сите изненадувања се добри и посакувани. Зборувајте.

2. Бакнувањето е важно.

3. Добриот секс не е исто што и оргазам.

4. Сексот е добар, само ако го разбирате како „привилегија.“ Никогаш не мислете дека го должите некому или некој ви го должи вам.

5. Ако нешто е непријатно или боли – треба во истата секунда да заврши.

6. Звучните ефекти се секогаш добредојдени.

7. Во ред е да сакате нешто обично и да немате фетиши. Тоа не значи дека сте лоши во кревет.

8. Не мора да бидете сериозни. Насмевнете се. Но, не се потсмевајте.

9. Држете се до контрацепцијата која вие сметате дека е најбезбедна.

10. Не бидете себични.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Ако ја сакаш, не ја уништувај Сакам да се присетиш како изгледаше таа првиот пат кога ја здогледа… Ти доaѓа ли...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава