Низ илустрации: Како ни изгледа секојдневието сами и во пар, кога никој не гледа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Низ илустрации: Како ни изгледа секојдневието сами и во пар, кога никој не гледа?

Како изгледа љубовта кога никој не гледа? Кои се малите, слатки работи што ги правиме кога ќе останеме на само со партнерот? Или, малите грозни работи во кои уживаме кога сме сами?

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda-01.jpg

Секојдневието никому не му е совршено, но сите се пронаоѓаме во малите работи кои ги правиме постојано, а за кои ретко зборуваме.

Илустраторката Аманда Олеандер совршено ги прикажува овие ситуации.

Кога сме сами или со партнерот – што се случува зад спуштените завеси на совршениот живот?

Кога сме сами:

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda15.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda16.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda17.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda18.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda19.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda20.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda14.jpg

niz-ilustracii-kako-ni-izgleda-sekojdnevieto-sami-i-vo-par-koga-nikoj-ne-gleda13.jpg

Фотките во пар се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Никој не е толку зафатен – ако те сака, ќе најде време за тебе и точка Не ви треба маж кој постојано ви дава оправдувања: „Уморен сум“, „Имав работа де...
Низ илустрации: Слатките маки кога жена ти е бремена „Излегувај од тоалетот веднашшш!“, „Зошто имам акни на лицето?“, „Ми се јадеееее...
10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане со неа Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...

Најчитани неделава