После колку месеци заедно паровите се опуштаат и излегуваат од комфор зоната?


После колку месеци заедно паровите се опуштаат и излегуваат од комфор зоната?

Секој кој бил во малку подолга врска, знае дека работите се менуваат со текот на времето.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-001.jpg

Па, после колку месеци за првпат дечковците си ја гледаат девојката без шминка за првпат? После колку време девојката престанува да се депилира и се опушта?

Според едно истражување спроведено во Велика Британија на 2.000 анкетирани луѓе, ова е просекот после колку време паровите ја напуштаат својата комфор зона:

Кога е време да ги запознаеш пријателите на твојот партнер? - 4 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-1.jpg

Кога е во ред за првпат да почнете да ја делите храната? - 4 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-2.jpg

Кога девојката смета дека е време да се појави пред дечкото без шминка? - 5 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-3.jpg

После колку време е во ред партнерот да ја остави четката за заби кај вас? - 6 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-4.jpg

Кога ќе му/ѝ го кажете пасвордот од Netflix и слични акаунти за забава? - 9 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-5.jpg

Кога девојките се опуштаат и престануваат да се бричат? - 12 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-6.jpg

Кога престануваат да се облекуваат за да го импресионираат партнерот? - 12 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-7.jpg

Кога е во ред за првпат да го чепнеш телефонот на партнерот? - 12 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-8.jpg

После колку време е во ред да побарате клуч од домот на партнерот? - 12 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-9.jpg

Престанувате да се грижите за својата тежина после... - 15 месеци.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-10.jpg

Решаваат дека е време за посериозен чекор... 

Времето е различно за секој пар, а зависи и од тоа дали станува збор за машко или женско, но просекот колку време треба да помине пред посериозен чекор е следниот:

6 месеци пред да си ги запознаат семејствата,

9 месеци пред да заминат на прв заеднички одмор,

На девојките им требаат 17 месеци поминати заедно за заедничко живеење, но на мажите 15 месеци,

22 месеци за запросување,

2,5 до 2,9 години за брак.

posle-kolku-vreme-zaedno-parovite-se-opustaat-i-izleguvaat-od-komfor-zonata-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку често имаат секс другите парови? Колку често имаат секс луѓето во 20-тите години од животот, колку во 30-тите, а ...
Паровите кои спијат во одвоени кревети имаат подобар секс Ако ве загрижуваше што не спиете во ист кревет/соба со партнерот, ова истражувањ...
Колку сексуални партнери имаат луѓето во просек во текот на животот? Постојано се прават истражувања на тема љубов и секс, а резултатите се секогаш р...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg