5 секс пози кои емотивно ќе ве зближат (18+)


5 секс пози кои емотивно ќе ве зближат (18+)

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-05.jpg

Колку и да сметаме дека сексот е само физички чин, експертите тврдат дека има одредени пози кои влијаат позитивно и на емоциите, а веројатно многумина го почувствувале тоа.

Ова се 5-те секс пози кои ви требаат доколку вашиот однос се „залади.“

Односно, покрај физички, овие секс пози ве зближуваат и емотивно:

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-02.jpg

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-01.jpg

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-03.jpg

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-04.jpg

5-seks-pozi-koi-emotivno-ke-ve-zblizat-05.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg