Секс-мапа на светот: Французите сакаат „на брзина“, мажите во Бразил издржуваат најдолго
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Секс-мапа на светот: Французите сакаат „на брзина“, мажите во Бразил издржуваат најдолго

Во секоја земја постои нешто врзано со сексуалноста, по кое тамошните луѓе се познати и во остатокот од светот.

seks-mapa-na-svetot-francuzite-sakaat-na-brzina-mazite-vo-brazil-izdrzuvaat-najdolgo-01.jpg

Секс мапата открива во кои земји - кои секс навики се специфични:

Јапонија – сексуална суша, бидејќи само 34% од луѓето имаат секс еднаш неделно, што ги прави сексуално незадоволни.

Франција – краток секс, бидејќи само 6% издржуваат подолго од 13 минути.

seks-mapa-na-svetot-francuzite-sakaat-na-brzina-mazite-vo-brazil-izdrzuvaat-najdolgo-03.jpg

Грција – редовен секс, бидејќи 87% од луѓето имаат секс барем еднаш неделно. Благодарение на здравата медитеранска храна подолго се сексуално способни.

Норвешка – најсилни оргазми, бидејќи 35% од луѓето тврдат дека доживуваат оргазам секој ден.

seks-mapa-na-svetot-francuzite-sakaat-na-brzina-mazite-vo-brazil-izdrzuvaat-najdolgo-06.jpg

Белгија – жената ја има контролата, бидејќи најпопуларна е позата во која жената е врз мажот, односно каубојка.

Полска – Spooning, бидејќи е најпопуларна позата во која партнерот лежи зад жената, странично, и се покажала како најзадоволувачка.

seks-mapa-na-svetot-francuzite-sakaat-na-brzina-mazite-vo-brazil-izdrzuvaat-najdolgo-05.png

Бразил – издржливост, бидејќи мажите во просек издржуваат да имаат активен секс околу 30 минути.

Нов Зеланд – најмногу партнери, бидејќи жените во просек менуваат 20 партнери пред да го најдат вистинскиот.

Австрија – најмногу партнери, но овојпат бидејќи мажите менуваат 29 партнерки, пред да ја пронајдат вистинската.

seks-mapa-na-svetot-francuzite-sakaat-na-brzina-mazite-vo-brazil-izdrzuvaat-najdolgo-04.jpg

Тајланд – неверство, бидејќи повеќе од половина признаваат дека не им се верни на партнерите.

Италија – храна како возбуда, бидејќи 24% од паровите во предиграта вклучуваат храна.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg