8 тајни кои жените сакаат нивниот партнер да ги знае и користи во кревет (18+)


8 тајни кои жените сакаат нивниот партнер да ги знае и користи во кревет (18+)

Само 1 од 5 жени може да доживее оргазам само преку сексуалниот чин, додека повеќето жени би сакале нивниот партнер да го забави темпото...

8-tajni-koi-zenite-sakaat-nivniot-partner-da-gi-znae-i-koristi-vo-krevet-02.jpg

Што е она што жените го сакаат за сексот да биде повозбудлив, но често го премолчуваат?

1. Зборувајте

Најмоќниот сигнал дека се посакувани им е кога нивниот партнер гласно ги кажува работите кои ги мисли и сака да ги направи.

2. Предиграта е секогаш важна

Предиграта често за мажите е споредна, додека на многу жени им е поважна од „главниот чин.“

3. Забавете го ритамот

Само 1 од 5 жени може да постигне оргазам преку пенетрација, а повеќето од жените би сакале партнерот да го забави темпото и да се служи со поинаква стимулација.

4. Бидете нежни

Никогаш не ги игнорирајте насоките на жените, кога ќе ви кажат „полека.“ Ерогените зони содржат многу нервни завршетоци, па секој притисок може да има спротивен ефект.

8-tajni-koi-zenite-sakaat-nivniot-partner-da-gi-znae-i-koristi-vo-krevet-01.jpg

5. Користете ја перницата

Не се срамете да ги вклучите и перниците во игра, односно да ги поставите под грбот на партнерката.

6. И температурата е важна

Идеална температура за секс е над 22 степени Целзиусови. Посебно е важно стапалата на партнерката да се топли – тоа е еден знак за опуштеност.

7. Нека трае подолго

Помалку од половина жени постигнуваат оргазам за помалку од 10 минути, па тоа значи дека сексот на брзина нема да им заврши  работа.

8. Помогнете ѝ да зачистите

Иако никако не е директно поврзано со секс, сепак повеќето жени признаваат дека се многу порасположени за интимни дружби ако ги пречекаат измиени садови, чиста постелнина и среден дом.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg