Изненадувачки работи кои се менуваат кога ќе се венчате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Изненадувачки работи кои се менуваат кога ќе се венчате

И во добро и во лошо, стапувањето во брак може да го промени начинот на кој размислувате, што правите и како се чувствувате.

iznenaduvacki-raboti-koi-se-menuvaat-koga-ke-se-vencate-01-.jpg

Дел од промените не ни можете да ги претпоставите... Тоа не значи дека секому се случуваат или дека се лоши, но треба да ги имате на ум. 

Што се менува во брак?

1. Како се гледате себеси

Паровите често се изненадуваат што првата година од бракот знаат да доживеат криза на идентитетот. Тоа произлегува затоа што сега животот ви е преплетен со некој друг.

2. Како се однесувате во кревет

Кога ќе си ветите дека сте заедно додека смртта не ве раздели, тој вид на посветеност овозможува сигурност и удобност – нешто што драстично може да ги промени игрите во креветот.

3. Колку често ќе имате секс

Шансите се дека ќе имате помалку секс – и тоа веројатно не е толку изненадувачки. Но, она што вреди да се повтори е дека ништо нема да трае вечно.

Ќе има секакви периоди, но важно е да запаметите дека тука веќе се цени квалитетот, наместо квантитетот.

4. Вашата потреба да читате мисли

Жал ни е, но бурмата нема телепатски супермоќи, ниту ви дава можност да ја дешифрирате секоја мисла во туѓата глава.

iznenaduvacki-raboti-koi-se-menuvaat-koga-ke-se-vencate-02.jpg

5. Каде и како ќе се слават празниците

Празниците може да достигнат едно ново ниво на компликации, ако се дискутираат со „мора.“ Запаметете го тоа, најдобронамерно.

6. Вашата тежина

Непишано правило е дека самата удобност на бракот и вдомувањето, со себе си носат и некој килограм плус. Радоста или тагата се силни емоции кои исто така може да доведат до зголемување или намалување на апетитот.

7. Слободата на времето

Ќе има денови кога вашето време нема да биде само ваше, туку ќе биде испланирано од страна на некој друг. И тоа е во ред, додека постои баланс.

iznenaduvacki-raboti-koi-se-menuvaat-koga-ke-se-vencate-03.jpg

8. Вашата улога во врската

Не би требало да ја преземете улогата на жена-домаќинка или маж-работник, како што било порано. Ќе треба сами да си ја пронајдете улогата која сакате да ја живеете заедно со партнерот.

9. Каде се собира валканата облека

Или како се диплат пешкирите, на кој ѕид стои телевизорот и сите ситници кои спаѓаат во категорија „нашиот дом“.

Дури и паровите кои порано почнале да живеат заедно, изненадени се од промените кои бракот ги носи.

Можеби најпаметно е на крајот вие да се согласите дека облеката може да се собира и во друга корпа, а тој да се согласи дека не мора телевизорот да стои баш на тој ѕид.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg