6 најчести лаги кои жените ги кажуваат после сексот (18+)

Во идеален свет, секој од нас би имал доволно самодоверба да не се грижи за сопствениот изглед или однесувањето и кажаните зборови во одредени ситуации. За жал, лагите кои жените ги кажуваат после сексот најчесто се изговараат со цел партнерот да не се чувствува разочарано.

6-najcesti-lagi-koi-zenite-gi-kazuvaat-posle-seksot-18-01.jpg

Што најчесто велат жените после сексот, а не мислат баш така?

„Ова ми беше најдобриот секс досега“

Понекогаш е навистина така. Но, во повеќето случаи, сексот едноставно бил само добар или просечен.

Нема потреба да се преправате и да покажувате премногу ентузијазам после секој однос.

„Да, секако дека доживеав оргазам“

За жал, повеќето жени не сакаат да го разочараат партнерот, па често одлучуваат да кажат дека доживеале оргазам.

Најдобро е да му кажете на партнерот што најмногу ви се допаѓа и како да ве доведе до моментот на кулминација, наместо да глумите.

„Ништо нема да се смени меѓу нас“

Ова особено важи за сите оние пријатели кои се впуштиле во сексуални односи мислејќи дека тоа нема да ја промени нивната врска.

Дали е тоа точно? Не сме баш сигурни во оваа изјава.

„Не, не се срамам, супер сум“

Не, ниту една жена не се срами од тој чуден звук што го испуштило нејзиното тело за време на сексуалниот однос.

Само потајно посакува земјата да се отвори и да ја проголта. Или партнерот да има амнезија...

„Навистина не знаев дека треба да добијам циклус“

Знаеше, знаеше. Секако дека знаеше.

„Да, може да имаме секс повторно, веднаш“

Признајте му на партнерот дека прво би се гушкале малку. Или би одмориле. Или би јаделе или би се напиле нешто. Би се истуширале. Би запалиле цигара. Би ја изгледала последната епизода од серијата што ја гледате на Нетфликс.

Сè друго, освен да имате секс баш веднаш откако веќе сте ја „завршиле работата“.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 постапки кои може да направат жената да го остави мажот што го сака Не, жените не оставаат секогаш затоа што нашле некој друг. Кои се најчестите гре...
7 секс пози за есен, совршени за по Нетфликс маратон (18+) Поза „огнено спојување“: Оваа поза дефинитивно потсетува на есен. Топли прекривк...
15 работи кои мажите ги мислат (а жените можеби не ги знаат, но треба) Кога сме љубезни со вас, не значи дека ви се додворуваме и сакаме да ве одведеме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg