12 типови на жени од кои мажите бегаат (како од оган)

Од жени кои се негативни и сметаат дека никој не ги сака – ниту пријателите, ниту колегите, ниту никој. Од жени инспектори, кои само по неколку состаноци почнуваат да им го фаќаат и прегледуваат телефонот.

12-tipovi-na-zheni-od-koi-mazhite-begaat-kako-od-ogan-01.jpg

Од какви жени се плашат мажите?

Мажи на Reddit искрено одговараат што им пречи најмногу и што е знак за црвена тревога кај една жена за нив.

Од какви жени бегаат мажите?

- Од жени кои постојано изигруваат жртви и се со ставот дека сите се против нив, а не сфаќаат дека всушност тие самите се проблемот.

- Од жени кои наводно мразат драма, но се жалат дека драмата секогаш ги пронаоѓа нив.

- Од жени кои постојано нагласуваат дека тие не се како другите жени, а всушност најверојатно тие се луди.

- Од жени кои се негативни и сметаат дека никој не ги сака – ниту пријателите, ниту колегите, ниту никој.

- Од жени кои постојано се жалат од работата и се со ставот дека само тие имаат проблеми на работа толку големи и сериозни.

12-tipovi-na-zheni-od-koi-mazhite-begaat-kako-od-ogan-02.jpg

- Од жени кои имаат премногу слободно време и немаат вистински пријатели и кои сакаат постојано да се со нив.

- Од жени инспектори, кои само по неколку состаноци почнуваат да им го фаќаат и прегледуваат телефонот.

- Од жени кои ставаат патетични објави на социјалните мрежи.

- Од несигурни жени кои постојано бараат потврда дека изгледаат добро и само си наоѓаат мани.

12-tipovi-na-zheni-od-koi-mazhite-begaat-kako-od-ogan-03.jpg

- Од опсесивни жени кои ако не им кренат на телефон, ќе ги побараат уште 10 пати.

- Од жени кои немаат друга желба во животот освен да бидат сопруги и мајки.

- Од жени кои се манипулативни плачки и ги користат солзите за да го добијат тоа што го сакаат.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+) Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. ...
Има такви жени кои спијат сами... Има такви жени, кои спијат сами, но не се осамени. Жени кои сами си ги плаќ...
Што сакаат мажите постари од 40 години во сексот? (18+) Мажите над 40 години признаваат дека ги возбудува кога жената ќе облече нешто од...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg