Александра Шијакоска во совршено модно издание на свадба со сопругот – блесна во фустан достоен за на црвен тепих

Елегантни и префинети, инфлуенсерката Александра Шијакоска и нејзиниот сопруг Едмонд во совршено модно издание. Шијакоска направи моден погодок во фустан со шлиц и тантела.

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-01.jpg

Александра Шијакоска викендов (23/24.09) блесна во впечатлива црна креација, покрај својот сопруг Едмонд Вејсели, на свадба кај нејзин роднина.

Инфлуенсерката со ова издание, достојно за на црвен тепих, уште еднаш докажа дека има одличен моден вкус.

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra Veseli Shijakoska (@aleksandrashijakoska)

Долгиот фустан со шлиц и тантела одлично ѝ прилегаше, а изгледот го надополни со опавче, брановидно извиткано.

Фустанот е дело на дизајнерката Моника Коцарева.

Модниот погодок на Александра Шијакоска:

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-03.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-04.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-05.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-06.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-07.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-09.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-08.jpg

aleksandra-shijakoska-vo-sovrsheno-modno-izdanie-na-svadba-so-soprugot-blesna-vo-fustan-dostoen-za-na-crven-tepih-10.jpg

Прочитајте и На гости во новото ателје на Моника Коцарева: „Ѕидовите се имитација на мермер, а највпечатливиот детаљ се сводовите“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 пати кога ѕвезди избраа ист фустан: Изгледаат различно, а одлично Шарлиз Терон носеше ист фустан како Синди Крафорд, Никол Кидман и Аријана Гранде...
Луксузен фустан со 1.350 пердуви за ѕвездата на шоуто „Dubai Bling“, од нашиот дизајнер Златко Јован... „Мене ми беше замислен во боја на лаванда, но Фархана Боди се реши за кралско си...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Видови долна облека што парижанките ги обожаваат и ќе бидат хит во 2024-та Тантела, фустан од сатен кој наликува на секси ноќница... кои се модните трендов...
Ким Кардашијан во кожен фустан, градите на Серена Вилијамс „претекуваат“ - Кои дами издоминираа на C... Ен Хатавеј покажа дека и тоалетата изработена од тексас може да изгледа елегантн...
Џејн Фонда (86) им одржа модна лекција на помладите колешки: Највпечатливите креации на отворањето н... На црвениот тепих во Кан продефилираа филмски ѕвезди, модели, благородници, но н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg