Модни трикови за есен и зима што ги научивме од Французинките

Мантили и капути со неутрална боја, бејзбол капче наместо плетена капа и бели панталони за студено време – што можеме да научиме од Французинките за зимските и есенските комбинации?

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-01.jpg

За многумина, Французинките се симбол за елеганција. Изгледаат одлично без многу труд, а скоро секогаш ѝ даваат предност на удобноста.

Неколку есенски и зимски модни трикови од нив:

Широк капут со неутрална боја

Капутите и мантилите се важен дел од зимските и есенските комбинации, што значи имаат големо влијание врз целокупниот изглед.

Французинките преферираат капути и мантили со неутрални бои бидејќи лесно се вклопуваат во секакви комбинации.

Притоа, неретко купуваат пошироки модели кои се поудобни и генерално им стојат добро на сите.

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-02_copy.jpg

Бели панталони на студено време

Французинките сметаат дека белите панталони и фармерки изгледаат многу подобро во постудените денови, отколку во лето или пролет.

Во комбинација со јакна и чизми, белите панталони можат да изгледаат мошне стилски.

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-03.jpg

Носат тексас здолништа

Тексас здолништата се хит периодов, а Французинките ги обожаваат и во зима.

Изгледаат навистина добро во комбинација со џемпери и стилски чизми, а за да не ви студи, треба да само да облечете дебели хулахопки.

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-04.jpg

Впечатлива чанта

Додека сакаат неутрални бои за капути и мантили, Французинките додаваат живост во есенските комбинации со впечатливи чанти.

Ако комбинацијата ви изгледа монотоно, чантата со дречлива боја сигурно ќе ја направи подобра.

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-05.jpg

Избегнуваат плетени ракавици

Французинките ретко носат плетени ракавици и секогаш има даваат предност на елегантните модели од кожа и слично, дури и во лежерни комбинации.

modni-trikovi-za-esen-i-zima-shto-gi-nauchivme-od-francuzinkite-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Следењето модни трендови е вистински предизвик (низ 14 реални илустрации) Модата се движи во циклуси, па работите кои беа модерни во времето на нашите дед...
Машки деловни комбинации, совршени за почетокот од есента (фото) Нема да погрешите со кошула и панталони, но не мора да се држите само до овие па...
Ромео Бекам и Миа Реган се моќна стилска двојка (по стапките на Дејвид и Викторија) Наследниците на Дејвид Бекам се трудат да ги следат чекорите на нивните родители...
Нежно жолта е бојата на лето 2023 Оваа нијанса на жолта боја е свежа и неутрална, но не е нападна... Таа е идеален...
„Машки“ панталони, кошули и јакни – Младите трендсетерки сè почесто негуваат андрогин стил (фото) Машките парчиња облека, како широки панталони и големи јакни, повеќе не се само ...
8 работи со кои лесно ќе ја освежите здодевната летна облека Капри панталоните никогаш не излегле од мода, но не им прилегаат на сите жени, б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg