ZARA фустанот кој е хит оваа сезона – за 1.600 денари ќе бидете како (лажна) сопруга на мафијаш

Фустанот беше распродаден само за неколку денови во Шпанија, а кај нас треба да стигне наскоро и ќе се продава по цена од околу 1.590 денари.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-01.jpg

Иако многумина може да си помислат дека Mob Wife естетиката е нешто што може да се носи само во зима, затоа што вклучува бунди, вистината е дека тој може да се примени и во текот на летните денови, а примарни парчиња ќе бидат оние со животински принтови.

Mob Wife беше вистински тренд оваа зима низ целиот свет, па голем број познати дами и инфлуенсерки се облекуваа како „лажни сопруги на мафијаши“.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-02.jpgMob Wife во зима

Доволно е само да ja искомбинирате облеката со накит и соодветни чевли и ќе бидете ултра модерни.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-05.jpg

Со оглед на тоа што модниот стил беше многу популарен минатата зина, воопшто не зачудува тоа што ZARA во новата колекција нуди повеќе парчиња со животински дезени: од чевли, до костими за капење, но се чини дека најпопуларен е долгиот фустан со едноставен крој и набрано деколте.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-04.jpg

Овој фустан совршено ќе се вклопи и во дневните и во вечерните комбинации, a во Шпанија беше распродаден само неколку дена откако беше објавен за продажба.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-06.jpg

По првичниот успех со овој модел, брендот понуди уште неколку модели со истиот принт. Така може да се одлучите за пократок фустан со истиот дезен, или пак за фустан без прерамки.

fustanot-na-zara-koj-kje-bide-vistinski-hit-ovaa-prolet-kje-im-se-dopadne-i-na-onie-shto-ja-sakaat-mob-wife-estetikata-08.jpg

Прочитајте и Сите се облекуваме како (лажни) сопруги на мафијаши – Македонките во модниот стил што го освои светот

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фустанот од Mango со кој се „опседна“ Северина и жените низ светот На новиот моден тренд не одолеа ни Северина - таа на својот последен концерт во ...
10 пати кога ѕвезди избраа ист фустан: Изгледаат различно, а одлично Шарлиз Терон носеше ист фустан како Синди Крафорд, Никол Кидман и Аријана Гранде...
Како да ги комбинирате фустаните со животински принт за да не бидете нападни? Ако сакате сите очи да бидат вперени во вас, никогаш нема да погрешите со животи...
Луксузен фустан со 1.350 пердуви за ѕвездата на шоуто „Dubai Bling“, од нашиот дизајнер Златко Јован... „Мене ми беше замислен во боја на лаванда, но Фархана Боди се реши за кралско си...
Сара Џесика Паркер со „распар“ чевли, Ел Фанинг во апостолки на црвен тепих - Новиот моден тренд со ... Идејата е да облечете чевли што воопшто не би ги носеле со аутфитот што сте го и...
Македонка во популарните чевли со одвоен палец, кои станаа хит меѓу модните блогерки Чевлите со одвоен палец се инспирирани од јапонските таби чорапи, па се наречува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg