7 модни парчиња без кои ниту една жена не треба да тргне на одмор, според експерт

Како да изгледате модерно на фотките од одмор, без цел ден да ве болат нозете од неудобните чевли или без да мора со себе да носите цел гардеробер? Советите од овој личен моден стилист сигурно ќе ви бидат од помош.

sedum-zadolzhitelni-modni-parchinja-shto-treba-da-gi-ponesete-so-sebe-na-odmor-spored-lichen-stilist-01.jpg

Според британскиот моден експерт и личен стилист, Шејн Вотсон, нема потреба со себе да понесете многу облека, ако стратешки ги изберете парчињата што ќе ви бидат неопходни и кои ќе бидат функционални.

sedum-zadolzhitelni-modni-parchinja-shto-treba-da-gi-ponesete-so-sebe-na-odmor-spored-lichen-stilist-10.jpg

Таа во текст за Daily Mail направи список на модните парчиња што треба да ги понесете со себе на летен одмор.

Освен маички, костим за капење и крпа за плажа, кои седум парчиња облека задолжително треба да ги спакувате?

„Пред 25 години ќе ги соберев сите мои омилени летни парчиња во куферот и ќе потрошев цела плата на плетени наметки, но сега знам подобро.

Сакам да поминам на аеродром со рачен багаж, што значи дека носам минимално облека со мене – односно 7 парчиња со кои никогаш не можете да згрешите, плус уште неколку парчиња за секој случај“ – вели Шејн.

Дневен фустан што лесно се соблекува

Вие можете да изберете каков модел фустан сакате, но идеално е тој да биде лесен, лелеав, лесно да се соблекува и со идеална должина до под колениците.

Освен тоа, добро е да има и лесни ракави до подлактиците наместо да е по прерамки, за да ви обезбеди заштита од сонцето.

sedum-zadolzhitelni-modni-parchinja-shto-treba-da-gi-ponesete-so-sebe-na-odmor-spored-lichen-stilist-02.jpg

Сандали со добра (и мека) подлога

Потребни ви се чевли што ќе бидат идеални за шетање по калдрма, но и за на плажа.

Најдобро е да изберете добри, меки сандали, во кои нема да ве болат нозете.

sedum-zadolzhitelni-modni-parchinja-shto-treba-da-gi-ponesete-so-sebe-na-odmor-spored-lichen-stilist-03.jpg

Црни пантaлони

Изберете црни пантaлони што ќе изгледаат добро со маица, кошула или топ.

Тие се идеални за вечерните излегувања, а ако ги искомбинирате со црн топ, никогаш нема да погрешите со модниот избор.

sedum-zadolzhitelni-modni-parchinja-shto-treba-da-gi-ponesete-so-sebe-na-odmor-spored-lichen-stilist-11.jpg

Продолжува на следна страница...Би можело да ве интересира:

8 парчиња летна облека кои мора да ги имате во својот плакар Секоја жена во својот плакар треба да има бел фустан што ќе може да го носи во с...
8 парчиња облека кои ни се омилени, но веќе не се во мода Фармерки „цевка“, широки палта, миди здолништа... иако ги обожаваме, веќе не се ...
10 пати кога ѕвезди избраа ист фустан: Изгледаат различно, а одлично Шарлиз Терон носеше ист фустан како Синди Крафорд, Никол Кидман и Аријана Гранде...
8 модни грешки поради кои веднаш ќе изгледате постаро отколку што сте навистина Можеби ви стои убаво, но кафеавата боја „додава години“. И ја следи репутација н...
Чести модни грешки со кои (несвесно) си го уништуваме целиот изглед Долна облека која „ѕирка“, спортски чевли на свечени настани, слепо следење трен...
Корисни совети за изборот на долна облека (за да ви биде удобно и на топло време) Давајте предност на памучната долна облека и носете градник без прерамки – совет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg