Модни есенски предлози: слоевито облекување

Есента веќе одамна ни пристигна, а со неа и пониските температури. Летните парчиња облека веќе ги заменивме со нови, потопли, но сепак сонцето знае да не изненади.

esenta-e-vreme-za-sloevito-oblekuvanje-1

Во овој период од годината одлично би било да научите да се облекувате слоевито, а со тоа и полесно да се прилагодите на температурите. Како и за жените, така ова правило важи и за машката урбана популација.

Добро проучете го вашиот гардеробер и не исфрлајте ништо од него - за слоевитото облекување нема посебни правила. Бидете разиграни и креативни.

За да го усовршите овој стил на облекување потребни ви се 10 клучни парчиња гардероба: тесни фармерки, едноставни џемпери, обични маици со долги ракави, тексас кошула, палто во боја, кожна јакна, чизми до коленици, шал со принт, зимски фустан и сако.

Играјте си со боите, дезените, моделите...Еве во каква модна икона може да се претворите оваа есен:

Би можело да ве интересира:

8 парчиња летна облека кои мора да ги имате во својот плакар Секоја жена во својот плакар треба да има бел фустан што ќе може да го носи во с...
8 модни грешки поради кои веднаш ќе изгледате постаро отколку што сте навистина Можеби ви стои убаво, но кафеавата боја „додава години“. И ја следи репутација н...
Корисни совети за изборот на долна облека (за да ви биде удобно и на топло време) Давајте предност на памучната долна облека и носете градник без прерамки – совет...
Чести модни грешки со кои (несвесно) си го уништуваме целиот изглед Долна облека која „ѕирка“, спортски чевли на свечени настани, слепо следење трен...
9 модерни парчиња облека кои ќе ги заменат ретро моделите во вашиот плакар Металик боите се враќаат, розовата боја и Барби трендот заминуваат во историјата...
7 парчиња облека и аксесоари поради кои телото ви изгледа непропорционално (и треба да ги избегнуват... Фустан што ја отцртува линијата на телото: Ваквите фустани го нагласуваат секој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg