На секој маж му е потребна барем една карирана кошула за оваа есен (фото)


На секој маж му е потребна барем една карирана кошула за оваа есен (фото)

Сосема издржано е мислењето дека секој маж во гардероберот треба да има најмалку една карирана кошула, а во тоа ќе се уверите оваа есен.

na-sekoj-maz-mu-e-potrebna-barem-edna-karirana-kosula-za-ovaa-esen-foto-001.jpg

Овој модел на кошула е добар избор за секоја маж кој сака да изгледа урбано, софистицирано, а сепак малку полежерно.

Дезенот ја разбива монотонијата од темни бои, па затоа не е чудно што е омилена меѓу момците со чувство за мода и стил.

Добра е за секој ден со фармерки и топол џемпер, или пак за нешто поформални настани, под сако или палто со строги линии.

Би можело да ве интересира:

Парчиња облека кои визуелно ќе ви ги издолжат и истенчат нозете Сонот на речиси секоја девојка е да има долги и витки нозе, но не секоја е среќн...
Новиот тренд кој ги зарази сите: Хавајската кошула  Само што заврши Миланската модна недела за мажи, па постојано ја гледавме ...
Фаворит за секоја сезона - Бел капут: Како да го носите? Белиот капут е едно од оние гламурозни парчиња во вашиот гардеробер кое самостој...

Спонзорирани линкови: