12 кимоно наметки за шик дневен изглед

Како замена за фустан, мантил, кошула или класична наметка, повеќенаменското кимоно е меѓу најпосакуваните модни парчиња и оваа пролет.

12-kimono-nametki-za-shik-dneven-izgled-2-01.jpg

Фармерки, памучна бела маица и свиленкаста кимоно наметка е наједноставната, но ултрамодерна и секси шик комбинација за дневен излед во престојната сезона.

Нашиот избор на кимона од актуелната понуда на ASOS, Net-a-Porter, Matches Fashion, Farfetch и Zara можете да го погледнете во галеријата во продолжение.

Инспирирајте се и вешто комбинирајте!

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg