Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Време е за цветни фустани!

Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да го облечете омилениот цветен фустан, зар не?

vreme-e-za-cvetni-fustani-1.jpg

Фустаните со цветен дезен не се нов тренд на модната сцена. Присутни се од сезона во сезона, но секоја пролет одново го пронаоѓаат патот до нашите срца и се омиленото парче облека на многу жени.

Цветните фустани се романтични, женствени и идеални за секоја прилика, од лежерен изглед за прошетка и дневни излегувања, па сè до посвечена варијанта за коктел забави или свадбени прослави. Се разбира, сè зависи од моделот на фустанот. Сестрани се и лесни за комбинирање, така што постојат многубројни начини на кои можете да ги носите.

Кратки, долги, со обемни сукњи или „пенсил“ крој - фустаните со цветен принт се застапени во сите нови колекции за пролет/лето 2017, како на луксузните дизајнерски куќи, така и на популарните брендови за улична мода. Во каталозите на Mango, H&M, Zara, Bershka и Pull&Bear пронајдовме преубави модели за престојната пролет.

Погледнете што сè има во сезонската понуда и како трендсетерките ги комбинираат преубавите фустани со флорален дезен.

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

16 работи кои изгледаат одлично на куклите во излог, но не и кога ќе ги облечете Облеката која изгледа фантастично на куклите во излогот стои драстично поразличн...
Долги џемпер-фустани – тренд кој топли (фото) Ако минатата есен хит беа кратките фустан-џемпери кои ги истакнуваат дезениранит...
„Зимски волнени фустани... со кратки ракави“: Парчиња облека што жените најмногу ги мразат „Сите блузи во продавниците се кроп-топ. Не можам да најдам нормална блуза!“ ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg