9 докази дека само едно парче облека или аксесоар може да ви го промени изгледот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


9 докази дека само едно парче облека или аксесоар може да ви го промени изгледот

Понекогаш забораваме дека добриот изглед и стајлинг зависат од деталите.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-001.jpg

Затоа следен пат кога аутфитот ќе ви делува безлично, сетете се на овие 9 примери како може да го промените и претворите во одличен изглед:

1. Белата маичка и фармерките доаѓаат до израз ако облечете впечатливи чевли, шарена наметка и ставите аксесоари.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-4.jpg

2. Коланот заменете го со марама која одговара со вашата чанта и имате моден погодок.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-1.jpg

3. Широката кошула никогаш не се носи со широки фармерки.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-2.jpg

4. Широката маичка изгледа поуредно ако ја ставите во панталоните и финиширате со колан.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-5.jpg

5. Вметнувањето на блузата во здолништето ја истакнува женственоста.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-6.jpg

6. Честопати, за шик изглед потребно е само да ги замените патиките со високи потпетици.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-7.jpg

7. За да носите широки наметки и фустани без да изгледате пошироки отколку реално сте, едноставно ставете тенок колан околу струкот.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-8.jpg

8. Едноставната кошула ќе изгледа помодерно ако ја „обложите“ со марама.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-9.jpg

9. Капата и чевлите лесно може да направат да го трансформирате изгледот од дневен во вечерен.

9-dokazi-deka-samo-edno-parce-obleka-ili-aksesoar-moze-da-vi-go-promeni-izgledot-3_copy.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 нови начини како да ја врзете зимската марама Во зима, ретко која жена излегува од дома без својот омилен шал или дебела зимск...
Модни предлози: Како да се облечете за летни свечени прилики? (фото) Летото наскоро ни пристига, а во текот на сончевата сезона нè очекуваат многу ве...
Модно парче за сите сезони: Кошула со балон ракави Кошулата е едно од оние модни парчиња кои никогаш не излегуваат од мода. Кошу...