Долго ќе си воздивнувате - новата колекција фустани на Оскар де ла Рента (фото)


Долго ќе си воздивнувате - новата колекција фустани на Оскар де ла Рента (фото)

Дизајнерите на Oscar de la Renta идната пролет ја гледаат шарено и волуменозно, ако судиме по фустаните кои ги претставија на најновата ревија.

najubavite-fustani-od-oscar-de-la-renta-za-prolet-2018ta-ke-se-vljubite-vo-posledniot-001.jpg

Од женствени линии до помпезен тул во боја и со светки, колекцијата фустани за пролет 2018-та дефинитивно е нешто што ќе се памети и раскажува во модната индустрија.

#oscardelarenta #odlrspring2018 fashion show via @chrisellelim

A post shared by The Catwalk Italia - TCI (@thecatwalkitalia) on

А вие, подгответе се да се вљубите во фустаните, посебно во последниот:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

По вкус на трендсетерките: Какви фустани се носат оваа пролет? Од точкести и пастелни, па до пругасти и чипкани, ви ги откриваме осумте модели ...
Хит за есен: Макси фустани со цветен дезен Долгите и лелеави цветни фустани, кои евоцираат носталгија по 70-тите години од ...
Шик и удобни: Летни ленени фустани Кога температурата ќе надмине 30 степени, размислуваме како на наједноставен нач...