8 есенски модни формули за секогаш да знаете што да облечете


8 есенски модни формули за секогаш да знаете што да облечете

Надвор е студено, а гардероберот како да стана едноличен откако ги тргнавте цветните фустанчиња и лесни кошули.

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblecete-001.jpg

Кога ќе западнете во модна депресија и монотонија, ви требаат само овие 8 есенски формули за добар изглед.

Фармерки + кошула + вештачко крзно

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-8.jpg

Фармерки + бела маичка + крем кардиган

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-1.jpg

Џемпер фустан + високи чизми

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-2.jpg

Хеланки или фармерки + џемперче + елек + гумени чизми

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-3.jpg

Панталони + блуза на долги ракави + пончо

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-4.jpg

Двоен тексас + долг џемпер

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-5.jpg

Црна комбинација + крем палто

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-6.jpg

Фармерки + карирано сако

8-esenski-modni-formuli-za-sekogas-da-znaete-sto-da-oblece-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чизми кои секоја жена ги посакува оваа есен Трикот во создавањето на перфектен избор на гардероба е во совладувањето на осно...
25 модни погодоци со бели фармерки Белата боја е вечен летен класик. Без оглед дали доаѓа во облик на романтични фу...
Топол и фенси: Плетен кардиган кој трендсетерките го обожaваат (фото) Меките и комфорни плетени парчиња се апсолутен моден хит во текот на студената с...