Една боја која Меган Маркл и Кејт Мидлтон никогаш не би ја облекле
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Една боја која Меган Маркл и Кејт Мидлтон никогаш не би ја облекле

Британското кралско семејство константно се соочува со критики насочени кон стилот и модните избори, со оглед на тоа што секој чекор им е следен како со лупа.

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-01.jpg

И додека кралицата Елизабета обожава силни и впечатливи бои, Кејт Мидлтон и Меган Маркл сепак се држат до пастелните, земјени и темни тонови.

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-02.jpg

Но, која е бојата која Меган и Кејт никогаш не би ја облекле на себе? Портокалова.

Зошто баш портокалова?

Како што тврдат истражувањата на Harpers Bazaar и Glamour, постојат dдве причини зошто сопругите на принцовите никогаш нема да ги видиме облечени во портокалово.

Прво, бојата изгледа ужасно на фотографиите.

Второ, кралицата Елизабета често може да ја видиме во портокалови комбинации за разни свечености, па никој не би сакал да биде нејзин „ривал“.

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-03.jpg

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-04.jpg

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-05.jpg

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-06.jpg

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-07.jpg

edna-boja-koja-megan-markl-i-kejt-midlton-nikogas-ne-bi-ja-oblekle-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Меган Маркл сè почесто носи фустани со џебови? Меган Маркл откако стана војвотка, почна да гради свој сопствен стил и често мож...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...