6 парчиња облека од кои е подобро да се откажете оваа есен/зима
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


6 парчиња облека од кои е подобро да се откажете оваа есен/зима

Иако сега времето е уште променливо, сепак наскоро ќе почнеме да бараме начин како да се облекуваме потопло и ќе ги вадиме дебелите парчиња облека.

6-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-01.jpg

Но, најважно од сè е успешно да се одговори на предизвикот – како да се облечете топло и стилски истовремено.

Задачата не е воопшто лесна, но не е невозможна, само треба да го следите стилот, но и трендовите.

На пример, време е да се ослободите од некои парчиња облека кои во минатото сте ги носеле, или барем да ги избегнувате оваа сезона.

Парчиња облека кои треба да ги избегнувате оваа сезона и да ги замените:

Крзнен елек

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-02.jpg

Плетена капа за секоја пригода (од скијање до работа)

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-03.jpg

Фармерки натуткани во високи чизми

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-04.jpg

Чизми-папучи

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-05.jpg

Долга јакна од несоодветен материјал

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-06.jpg

Тенки и проѕирни џемперчиња

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-07.jpg

Студот не е причина за здодевна комбинација на облека - секогаш може да изгледате стилски, а истовремено да сте топло облечени:

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-08.jpg

7-parchinja-obleka-od-koi-e-podobro-da-se-otkazhete-ovaa-esen-zima-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги поседува До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
Парчиња облека кои визуелно ќе ви ги издолжат и истенчат нозете Сонот на речиси секоја девојка е да има долги и витки нозе, но не секоја е среќн...
6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар Можеби на вас ви се допаѓаат, но мажите за нив мислат дека не изгледаат воопшто ...

Спонзорирани линкови: