Адријана Лима за последен пат прошета по пистата како Victoria’s Secret ангел (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


Адријана Лима за последен пат прошета по пистата како Victoria’s Secret ангел (фото)

Адријана Лима имаше емотивно збогување на пистата на шоуто на Vitoria’s Secret, каде за последен пат ги прошета ангелските крилја.

adrijana-lima-za-posleden-pat-proseta-po-pistata-kako-victoria-s-secret-angel-001.jpg

На 37 години Адријана Лима ја завршува кариерата како Victoria’s Secret модел.

За последен пат на пистата прошета сама, промени два аутфити и не ги криеше емоциите. Ова за неа беше 19-тото и воедно последно шоу.

adrijana-lima-za-posleden-pat-proseta-po-pistata-kako-victoria-s-secret-angel-1.jpg

adrijana-lima-za-posleden-pat-proseta-po-pistata-kako-victoria-s-secret-angel-2.jpg

adrijana-lima-za-posleden-pat-proseta-po-pistata-kako-victoria-s-secret-angel-3.jpg

Вчера на Инстаграм објави и видео од сите нејзини изгледи низ години, со кои се заблагодари за искуството.

Како што вели описот „благодарна е затоа што не ѝ биле само доделени крилја, туку и ја научиле како да лета.“

ТУКА може да ги разгледате сите костими и модели кои се појавија на пистата.

А, ако изгледаше емотивното збогување на Лима:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во последен момент: Машки модни комбинации за матуранти Матурите се речиси пред прагот, но додека некои досега веќе имаат смислено цела ...
Доказ дека стилот не познава граници: Модни икони на 50, 70 и 90 годин... Во денешно време сите се опседнати со модните блогерки и блогери на социјалните ...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...