Топли црвени џемпери - „љубов на прв поглед“ на секоја жена во зима


Топли црвени џемпери - „љубов на прв поглед“ на секоја жена во зима

Топлите плетки се најголемата зимска љубов на жените кога температурите ќе паднат под нулата, а кога доаѓаат во црвена боја - тогаш се погодок кој без исклучок го освојува женското срце.

topli-crveni-dzemperi-ljubov-na-prv-pogled-na-sekoja-zena-vo-zima-001.jpg

Црвените џемпери, покрај тоа што имаат празнична нота, одговараат на секој стил и на секоја комбинација од темни и неутрални бои.

Меките џемпери во црвена боја добро одат со обичен пар фармерки, со дезенирани хулахопки доколку се со должина над колената, но и со кожени хеланки и високи чизми.

Издвоивме неколку модели на црвени џемпери кои секоја жена ќе ги посака за зима 2018:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...