30 фустани од Инстаграм блогерки кои ќе им се допаднат на матурантките


30 фустани од Инстаграм блогерки кои ќе им се допаднат на матурантките

Колку што жените сакаат да се подготвуваат за свечености и елегантни настани, толку одбирањето на фустан знае да биде долг и тежок процес.

30-fustani-od-instagram-blogerki-koi-ke-im-se-dopadnat-na-maturantkite-001.jpg

Купувањето на готов фустан понекогаш е невозможно од разни причини, па честопати се одлучуваме за шиење по наша мерка.

Ако оваа пролет сте матурантка која сака да ги следи трендовите, сигурно веќе со недели скролате по Инстаграм и барате добри идеи за фустани.

Подолу во галеријата сумиравме 30 модели, помеѓу кои има по нешто за сечиј вкус.

Ваше е да разгледате и одберете:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

По вкус на трендсетерките: Какви фустани се носат оваа пролет? Од точкести и пастелни, па до пругасти и чипкани, ви ги откриваме осумте модели ...
Патиките не се само за со фармерки: 25 летни идеи како да ги носите Кога купуваме патики, најчесто гледаме да ни одговараат на омилениот пар фармерк...
Женски пролетни комбинации инспирирани од Инстаграм блогерки Пролетта и топлите денови носат свежи промени во стилот кои сите девојки едвај г...