Мајка и ќерка цел месец рачно го шиеле и цртале најубавиот матурски фустан (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Мајка и ќерка цел месец рачно го шиеле и цртале најубавиот матурски фустан (фото)

Сиара Џен е 17-годишната тинејџерка која стана интернет сензација благодарение на рачно изработениот матурски фустан.

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-001.jpg

Девојката вложила повеќе од 1 месец, за заедно со нејзината мајка рачно да го изработи фустанот за матура.

Одбивала да носи обична креација, па со нејзината мајка создале вистинско ремек-дело со рачно нацртани цветови.

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-01.jpg

„Инспирацијата ми дојде од мојата мајка, која ме тераше да го правиме фустанот. Бидејќи сакам да испробувам нови работи, си реков зошто да не?“ вели девојката.

Со нејзината мајка купиле 13 метри материјал, тул и многу Swarovski кристали.

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-04.jpg

Мајката на Сијара го шиела секој слој од фустанот, еден по еден.

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-02.jpg

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-03.jpg

Само за цртањето на цветовите биле потребни 5 дена.

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-05.jpg

Како изгледала скицата по која се воделе креативните мајка и ќерка:

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-2-2.jpg

А, како финалниот резултат на веројатно најубавата и најоригиналната матурантка за оваа година?

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-06.jpg

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-07.jpg

majka-i-kerka-cel-mesec-racno-go-shiele-i-crtale-najubaviot-maturski-fustan-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 модели на фустани кои жените најмногу ги гуглаат Не е тајна дека модата најчесто ја гугламе, од идеи што да облечеме утре до идеи...
7 модели на фустани кои мислите дека ве прават послаби, но ве прават п... Дали при купувањето на фустан строго внимавате тој да го покрие вишокот на вашио...
Свечени фустани од Zara за пролетните и летни прослави Кога сме во потрага по свечен фустан за пролетните и летни прослави, неретко се ...