11 работи кои тешко дека ќе ги видите на Французинките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 23-06-2019


11 работи кои тешко дека ќе ги видите на Французинките

Французинките се поим за шарм, елеганција, женственост, сензуалност... Секоја жена која сака да биде дама, но да не изгледа како да се опседнува со изгледот, сигурно има барем една Французинка за идол.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-001.jpg

Па, како да бидете секогаш уредни и привлечни, без притоа да губите премногу време во средување? Тајната е во деталите.

Кои стилски грешки никогаш не би си ги дозволиле Французинките?

Никогаш не носат најлонски, проѕирни хулахопки. Ако веќе мора да облечат хулахопки, тие ќе бидат во боја или со дезен.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-01.jpg

Не носат полнети градници.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-02.jpg

Не се китат со премногу аксесоари.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-03.jpg

Избегнуваат да ги потенцираат логоата на брендовите кои ги носат.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-04.jpg

Знаат како облеката за на плажа да ја носат во секојдневието.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-05.jpg

Преферираат природна, дневна шминка.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-06.jpg

Не претеруваат со вежбањето и оцртувањето на мускулите.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-07.jpg

Не носат екстремно високи платформи и штикли во кои тешко се движат.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-08.jpg

Избегнуваат облека која им ја крие фигурата. Сакаат парчиња кои го нагласуваат струкот.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-09.jpg

Младите девојки никогаш не носат палта од природно крзно.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-10.jpg

Никогаш нема да видите Французинка со загрижен, тажен или изморен лик.

11-raboti-koi-tesko-deka-ke-gi-vidite-na-francuzinkite-11.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 парчиња облека кои се носат сега, но никој нема да ги носи во 2019 Фармерките со прав крој ќе бидат заменети со ѕвонарки, а кошулите повеќе нема да...
12 парчиња облека на кои не треба да штедите затоа што никогаш нема да... Крем класичниот мантил никогаш нема да излезе од мода. Иста е ситуацијата и со б...
Со или без чорапи: Како правилно се носат 10 различни модели на машки ... Иако некои мажи не се оптоваруваат со мода и за секоја прилика носат обични пати...