Како да комбинирате долги фармерки со отворени сандали?


Како да комбинирате долги фармерки со отворени сандали?

Иако е лето и температурите се над 30-ката, сепак има ситуации и пригоди во кои е непристојно да ги разголите нозете, па мора да одберете долги фармерки.

kako-da-kombinirate-dolgi-farmerki-so-otvoreni-sandali-001.jpg

Сепак, сандалите се најголемата летна љубов на жените, па неретко решаваат да ги спојат со долгите фармерки.

Како да не погрешите во оваа стилска формула?

Преферирајте тесни модели, кои завршуваат до или над глуждот и не го покриваат ремчето од сандалата.

Доколку се одлучите за нешто поширок модел, повторно внимавајте на должината, која не смее да ја покрива сандалата.

Искинатите фармерки се добри за лежерни, дневни изданија. За вечерните пригоди, комбинирајте со лелеави кошули.

Неколку идеи како успешно да носите отворени сандали со долги панталони:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате смешно? Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
Како да ги одберете идеалните очила за сонце според обликот на лицето? Очилата за сонце не се само моден додаток. Тие ги штитат очите од штетните сонче...
Хит на пролетта: Макси фустани со долги ракави Секој фустан има посебно место, не само во гардероберот, туку и во срцето на едн...