Како да комбинирате долги фармерки со отворени сандали?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Како да комбинирате долги фармерки со отворени сандали?

Иако е лето и температурите се над 30-ката, сепак има ситуации и пригоди во кои е непристојно да ги разголите нозете, па мора да одберете долги фармерки.

kako-da-kombinirate-dolgi-farmerki-so-otvoreni-sandali-001.jpg

Сепак, сандалите се најголемата летна љубов на жените, па неретко решаваат да ги спојат со долгите фармерки.

Како да не погрешите во оваа стилска формула?

Преферирајте тесни модели, кои завршуваат до или над глуждот и не го покриваат ремчето од сандалата.

Доколку се одлучите за нешто поширок модел, повторно внимавајте на должината, која не смее да ја покрива сандалата.

Искинатите фармерки се добри за лежерни, дневни изданија. За вечерните пригоди, комбинирајте со лелеави кошули.

Неколку идеи како успешно да носите отворени сандали со долги панталони:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате сме... Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
9 модни пролетни формули кои одлично ѝ прилегаат на секоја жена Секоја нова сезона си носи нови модни класици, нови стилски формули, а ова се 9-...
Бојадисани пазуви, тетовирани очи: Најбизарните модни трендови во посл... Модата се променила многу од почетокот на цивилизацијата. Она што го носиме сега...