Бохо фустани со долги ракави, совршени за есен (фото)


Бохо фустани со долги ракави, совршени за есен (фото)

Ги одбројуваме последните денови од летото, а на прагот е магичната есенска сезона, која дозволува посмели и посложени модни комбинации.

Boho-fustani-so-dolgi-rakavi-01.jpg

Совршениот избор за да се збогувате со летото и да ѝ посакате добре дојде на есента се долгите макси, бохо фустани со долги ракави. Ова е совршениот спој на двете сезони кои одлично одговараат на временските температури.

Во овој тип на фустани ќе се чувствувате неверојатно пријатно, а навистина изгледаат одлично со секаков тип на обувки согласно личниот избор.

Инспирирајте се и уште денес набавете си фустан со долги ракави, совршен за претстојната есен:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фустани кои нема да сакате да ги соблечете до крајот на летото (фото) За свечени вечерни пригоди или дневни прошетки – сатенските фустани на тенки пре...
Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден хит - Летово сите носат алки со школки за на нога (фото) На една или на двете нозе, нежна или во неколку слоеви и комбинирана со други ал...