Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје – ден 3 (фото)


Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје – ден 3 (фото)

Синоќа беше затворањето на „модниот колаж“ среде Скопје, односно третиот ден како модно свесните посетители имаа можност да го изразат својот вкус.

najdobro-obleceni-posetiteli-na-moden-vikend-skopje-den-3-001.jpg

Последниот ден од Моден викенд Скопје го одбележа микс од лежерни изданија и гламурозни фустани.

Ги издвојуваме оние кои не потфрлија и на ден 3 од Модниот викенд:

М. Д. | Црнобело
Фото: Коста Калошев

Би можело да ве интересира:

Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје – ден 2 (фото) Исто како и на првиот ден од Модниот викенд во Скопје, посетителите не потфрлија...
20 Инстаграм докази дека Северина е на одличен пат да стане модна икон... Северина наполни 47 години, а покрај тоа што активно ја гради својата музичка ка...
Модни грешки кои ги прават сите мажи, заради кои изгледаат несредено Модата се менува постојано, но вашиот стил останува. Добро е да знаете дека луѓе...