Правила за облекување кои инстантно ќе ве направат попривлечни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Правила за облекување кои инстантно ќе ве направат попривлечни

6. Накит околу лицето

Не претерувајте е главното правило. Не би требало да имате повеќе од 3 аксесоари на вас.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-06.jpg

7. Тајната на совршениот капут

Кога купувате капут, најдобро е да го пробувате со топол џемпер на вас. Ова ќе ви помогне да одберете капут кој нема да ве затега во рамениците и грбот.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-07.jpg

8. Хулахопки

Хулахопките би требало да бидат невидливи, а не сјајни.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-08.jpg

9. Должина на панталоните

Идеалната должина за машки, класични панталони е онаа која покрива една до две третини од чевлите.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-09.jpg

10. Еднобојни комбинации

Не се облекувајте во иста нијанса. Одберете една боја и разиграјте го изгледот со повеќе нијанси во таа боја.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-10.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Како да ги одберете идеалните очила за сонце според обликот на лицето? Очилата за сонце не се само моден додаток. Тие ги штитат очите од штетните сонче...
Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате смешно? Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...

Спонзорирани линкови: