Правила за облекување кои инстантно ќе ве направат попривлечни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Правила за облекување кои инстантно ќе ве направат попривлечни

Луѓето кои се облекуваат исто како она што го виделе на куклата во излогот ја прават најголемата грешка.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-001.jpg

Прво, никој нема идентични пропорции. Второ, едно парче облека може да стои различно доколку го искомбинирате на нов начин.

Доволно е да ги следите овие неколку правила за облекување, за да оставите впечаток дека знаете што правите и инстантно ќе изгледате попривлечно:

1. Точни пропорции

Визуелно поделете го телото на 3 еднакви дела. Блузата или кошулата не би требало да покрива повеќе од една третина. Останатите две третини би требало да бидат фармерките или здолништето.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-01.jpg

2. Носење широка облека

Широката облека е модерна, но сако ако силуетата ја нагласите со ремен околу струкот или предниот дел од широката кошула ја вметнете во панталоните.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-02.jpg

3. Должина на ракавите

Ракавите на сакоата и палтата би требало да завршуваат до зглобот на дланката, а разликата помеѓу ракавите на сакото и кошулата би требало да биде околу 1,5 до 2 сантиметри.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-03.jpg

4. Кратки чизми

Носењето на кратки чизми на гола нога ви ги скратува нозете. Подобро е да ги носите со панталони или долги здолништа и доволно е да се ѕирка само 2-3 сантиметри гола кожа околу глуждот.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-04.jpg

5. Џебно марамче

За мажите кои се двоумат каква боја на џебно марамче да одберат – одберете бела. Белото марамче е универзално. Не секогаш мора краватата да соодветствува со бојата на марамчето.

pravila-za-oblekuvanje-koi-instantno-ke-ve-napravat-poprivlecni-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како да ги одберете идеалните очила за сонце според обликот на лицето? Очилата за сонце не се само моден додаток. Тие ги штитат очите од штетните сонче...
Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате смешно? Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...