Инфлуенсерка го копира изгледот на славните и докажува дека стилот не зависи од големината


Инфлуенсерка го копира изгледот на славните и докажува дека стилот не зависи од големината

Кејти Стурино сака да му покаже на светот дека полните жени нема потреба да ги прифаќаат здодевните модни трендови.

influenserka-go-kopira-stilot-na-slavnite-i-pokazhuva-deka-stilot-ne-zavisi-od-goleminata-01.jpg

Оваа инфлуенсерка го искористила Instagram за да ги сподели нејзините фотографии, на кои носи слична облека како познатите дами.

Таа ги имитира и нивните пози, само за да докаже дека стилот не треба да зависи од вашата големина.

Нејзините следбеници се навистина задоволни од овој проект и редовно оставаат позитивни коментари.

Ова е Кејти, жената која докажува дека самодовербата е многу поважна од витката линија

Сите облини се различни

Црвен фустан, во стилот на Џенифер Гарнер

Две варијанти на есенска класика

Нејзиниот стил инспириран од Меган Маркл

Џесика Бил и здолниште со животински принт

Џенифер Анистон во црно-бела комбинација

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Цела модна деценија отсликана преку стилот на Ким Кардашијан (фото) Ким е една од оние кои имаат силно влијание врз модната индустрија, а нејзиниот ...
Непарен број на копчиња носи среќа, сината боја привлекува успех - Дали верувате во модни суеверија? Се смета дека носење на облека со точки привлекува богатство, затоа што малите т...
Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие за стилски изглед Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчињ...