Познати личности кои храбро ја носат истата модна комбинација неколкупати
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Познати личности кои храбро ја носат истата модна комбинација неколкупати

Денешната мода има навистина строги правила. На пример, многумина сметаат дека не треба да ја носат истата комбинација повеќе пати, веруваат дека треба секоја сезона да купуваат нова облека и да ги следат сите трендови.

poznati-lichnosti-koi-hrabro-ja-nosat-istata-modna-kombinacija-nekolkupati-01.jpg

Повеќето познати ги следат овие барања, но постојат и оние кои храбро им се противат.

Следниве познати личности не се грижат за модните правила и не им е страв да се појават со истата комбинација повеќе од еднаш:

Кејт Бланшет

Холивудската актерка може без проблем да ја носи истата облека на неколку церемонии.

Актерката прв пат го облече црниот Armani фустан на доделувањето на Златен глобус во 2014-та, а 4 години подоцна, се појави со истиот фустан во Кан.

poznati-lichnosti-koi-hrabro-ja-nosat-istata-modna-kombinacija-nekolkupati-02.jpg

Ана Винтур

Уредничката на Vogue е една од највлијателните модни икони, но и таа се осмелува да го носи истиот фустан два пати.

Во 2009-та, Ана го носеше фустанот на Мет галата, а во 2012-та се појави со него на приемот на британскиот премиер.

poznati-lichnosti-koi-hrabro-ja-nosat-istata-modna-kombinacija-nekolkupati-03.jpg

Хелена Бонам Картер

Хелена е позната по ексцентричниот стил, па секое нејзино појавување е незаборавно. Но и покрај ова, на Хелена не ѝ е проблем да ги носи истите фустани повеќе пати.

Во 2012-та, таа се појави на Лондонскиот филмски фестивал со фустан што го носеше една година порано.

poznati-lichnosti-koi-hrabro-ja-nosat-istata-modna-kombinacija-nekolkupati-04.jpg

Викторија Бекам

Викторија секогаш изгледа беспрекорно, а и таа не се срами да ја облечи истата облека повеќе пати. Покрај тоа, таа одлично знае како да ги комбинира сите парчиња.

poznati-lichnosti-koi-hrabro-ja-nosat-istata-modna-kombinacija-nekolkupati-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Дизајнерите на тема мода и политика: Дали би ја облекувале Меланија Трамп? Софи Тиале отворено изјави дека ако биде побарано од неа, таа ќе одбие да дизајн...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...

Најчитани неделава