9 застарени фризури кои треба да ги заборавиме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


9 застарени фризури кои треба да ги заборавиме

Велат дека косата е како украс на телото, па не е ни чудно што вложуваме толку пари и труд во неа.

9-zastareni-frizuri-koi-treba-da-gi-zaboravime-01.jpg

Но токму и поради ова, многу луѓе со години се држат до една иста фризура, бидејќи им е страв дека со експериментирање ќе го уништат изгледот на својата коса. Некои, пак, без проблем ја менуваат фризурата секој месец.

И трендовите за фризурите постојано се менуваат, па ако сакате да правите промена, би требало да знаете што е „ин“, а што е веќе застарено.

Во продолжение погледнете ги 9-те фризури кои веќе спаѓаат во втората категорија:

Совршен боб

Боб фризурата ќе ја гледаме уште долго, но многу подобро изгледа ако е малку „запуштена“.

9-zastareni-frizuri-koi-treba-da-gi-zaboravime-02.jpg

„Мрзлива“ пунџа

Овие пунџи би требало да ги носиме само по дома. Наместо нив, сега се популарни ниските и уредни пунџи.

9-zastareni-frizuri-koi-treba-da-gi-zaboravime-03jpg.jpg

Трајно виткање на косата

Овој третман само ќе ја уништи вашата коса. Подобро навиткајте ја косата со витлери – ќе добиете поприроден изглед, без да ја оштетите косата.

9-zastareni-frizuri-koi-treba-da-gi-zaboravime-04.jpg

Боб со должина до рамената

Стилистите препорачуваат да нема голема разлика во должината на предниот и задниот дел на косата.

9-zastareni-frizuri-koi-treba-da-gi-zaboravime-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Фризури кои прават да изгледате старомодно Многу често девојките, независно колку убаво изгледаат, знаат да направат утка с...
Накит за коса – едноставен начин за префинет изглед Kога одите на забава или на некоја свечена вечера сигурно сакате да изгледате ун...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава