11 трикови како без проблем да бидете стилска дама секој ден


11 трикови како без проблем да бидете стилска дама секој ден

Овие трикови ќе ви помогнат да не бидете нервозни, да не доцните и да не се нервирате затоа што сте направиле модна грешка.

11-trikovi-kako-bez-problem-da-bidete-stilska-dama-sekoj-den-01.jpg

Жените многу често имаат проблем што да облечат и во брзање прават модни грешки. Како на лесен, брз и мудар начин да изгледате одлично?

Трикови како да бидете стилска дама секој ден:

- Од вечерта испланирајте што ќе носите утрото, тоа ќе ви заштеди барем половина час наутро.

- Пред да ја смислувате модната комбинација, проверете ја временската прогноза за стајлингот да не се претвори во катастрофа.

- Купете ги основните парчиња облека и тие нека ви бидат база на сѐ (црн фустан, бела кошула, добри фармерки, бела маица итн.)

11-trikovi-kako-bez-problem-da-bidete-stilska-dama-sekoj-den-02.jpg

- Најголемиот дел од облеката нека ви биде во неутрални тонови за лесно комбинирање (пример крем и сиво).

- Пронајдете ја својата униформа, односно модна формула која функционира за вас и со помош на промена на модните додатоци менувајте го тој омилен изглед.

- Пеглајте ги работите пред да ги ставите во гардероберот за да си заштедите на нерви во иднина.

- Ако мразите пеглање, не купувајте облека што се тутка.

11-trikovi-kako-bez-problem-da-bidete-stilska-dama-sekoj-den-03.jpg

- Во плакарот направете оддел во кој ќе ви стојат панталоните, па друг маиците и така лесно ќе го пронаоѓате тоа што ви е потребно.

- Навреме менувајте ја облеката во плакарот во зависност од сезоната.

- Нашминкајте се и направете фризура пред да се облечете за да избегнете несакани незгоди.

- Купете си универзална чанта која ќе ја носите во периодите кога ве мрзи да правите промени.

11-trikovi-kako-bez-problem-da-bidete-stilska-dama-sekoj-den-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трикови за облеката во лето да не ви држи топло Топлото време на никого не му оди во прилог кога треба да излеземе надвор и букв...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
8 трикови за девојките кои не се родени со идеално чувство за мода Кога не знаете што да облечете, облечете се од глава до петици во црно, а кога с...

Најчитани неделава