6 работи во стајлингот на кои треба да заборавите оваа зима


6 работи во стајлингот на кои треба да заборавите оваа зима

Транспарентни хулахопки – навистина нема потреба да гледаме голи нозе на 0°C или температури под нулата.

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-01.jpg

Студеното време е тука, а зимските парчиња облека веќе ни се неопходни. Но, кои се најчестите грешки што ги прават жените во зимските стајлинзи?

Работи кои треба да ги заборавите оваа зима:

„Слатки“ шарени шапки – веќе не сте дете и не изгледаат соодветно

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-02.jpg

Плетени ракавици со полу-голи прсти – функционалноста не им е на ниво, прстите сепак ќе ви смрзнат

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-03.jpg

Лошо комбинирани гломазни, бели чизми

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-04.jpg

Елечиња од природно крзно – навистина нема потреба да се објаснува, некое животно умрело за таа цел

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-05.jpg

Транспарентни хулахопки – голи нозе на  0°C или температури под нулата навистина нема потреба да гледаме

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-06.jpg

Сет од капа, шал и ракавици – кој рече дека сѐ треба да биде во совршена хармонија?

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-07.jpg

Прочитајте и 10 модни грешки кои може да направат да изгледате како жена без стил

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Коса прибрана со шнола и уште 8 работи кои ви додаваат години на изгледот Oд волуменозен ретро накит до шалови со чудни плетки, кои работи ви додаваат год...
12 парчиња облека на кои не треба да штедите затоа што никогаш нема да излезат од мода Крем класичниот мантил никогаш нема да излезе од мода. Иста е ситуацијата и со б...
11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носите скапи парчиња Очилата за сонце ви се изгребани, чевлите исчукани, а не се откажувате од работи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg