Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


6 работи во стајлингот на кои треба да заборавите оваа зима

Транспарентни хулахопки – навистина нема потреба да гледаме голи нозе на 0°C или температури под нулата.

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-01.jpg

Студеното време е тука, а зимските парчиња облека веќе ни се неопходни. Но, кои се најчестите грешки што ги прават жените во зимските стајлинзи?

Работи кои треба да ги заборавите оваа зима:

„Слатки“ шарени шапки – веќе не сте дете и не изгледаат соодветно

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-02.jpg

Плетени ракавици со полу-голи прсти – функционалноста не им е на ниво, прстите сепак ќе ви смрзнат

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-03.jpg

Лошо комбинирани гломазни, бели чизми

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-04.jpg

Елечиња од природно крзно – навистина нема потреба да се објаснува, некое животно умрело за таа цел

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-05.jpg

Транспарентни хулахопки – голи нозе на  0°C или температури под нулата навистина нема потреба да гледаме

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-06.jpg

Сет од капа, шал и ракавици – кој рече дека сѐ треба да биде во совршена хармонија?

6-raboti-vo-stajlingot-na-koi-treba-da-zaboravite-ovaa-zima-07.jpg

Прочитајте и 10 модни грешки кои може да направат да изгледате како жена без стил

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуел...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
„Имам 18 години, слушам рок и не сакам модерна облека – ауфитите ми се како од 70-тите“ „Немам проблем со модерната облека, само сметам дека луѓето треба да го носат то...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg