7 начини како секогаш да изгледате елегантно, без многу да се трудите


7 начини како секогаш да изгледате елегантно, без многу да се трудите

Има жени на кои едноставно сите им се чудиме како секогаш изгледаат средено, елегантно, како никогаш да не се брзале да излезат од дома и никогаш да не се успале. Кои се нивните тајни?

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-7.jpg

Ако добро ги проучите, ќе сфатите дека имаат 7 работи кои ги користат како „тајно оружје.“

1. Уредно собрана коса во пунџа

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-2.jpg

2. Струкиран капут или сако во боја на карамела

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-1.jpg

3. Добро држење на телото

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-3.jpg

4. Средени нокти

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-8.jpg

5. Бисерни обетки

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-4.jpg

6. Часовник и ништо повеќе

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-5.jpg

7. Истакнати усни со кармин во природна нијанса

7-nacini-kako-sekogas-da-izgledate-elegantno-bez-mnogu-da-se-trudite-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 тајни од стилот на Кетрин Хепберн кои ќе ве направат модна икона и денес Од панталони со висок струк до машки чевли, кои беа тајните на беспрекорниот мод...
Редење со злато и уште 9 грешки поради кои никогаш нема да бидете модна икона Носите свилена долна облека со тантела за во теретана. Носите црни чевли за секо...
10 заблуди поради кои никогаш нема да бидете модна икона „Бидејќи го купив ова скапо брендирано парче ќе го носам постојано за да ми се и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg