Не штедат на убава долна облека и уште 8 тајни за убавина и стил од Италијанките


Не штедат на убава долна облека и уште 8 тајни за убавина и стил од Италијанките

Сакаат природен облик на веѓи – не се опседнати со тоа дека тие мора да се совршено стилизирани.

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-001.jpg

Кога ќе се спомене Италија асоцијацијата веднаш е на античка архитектура, вкусна храна и се разбира мода и убави жени.

Кои се правилата за убавина и стил што ги следат Италијанките?

Го користат лимонот како универзално средство за убавина

Ставаат лимон на ноктите за да ги збогатат со витамин Ц, го користат на кожата како тоник и на косата за да ѝ додадат сјај, исто така го користат и поради неговите антибактериски својства.

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-02.jpg

Сакаат природен облик на веѓи – не се опседнати со тоа дека тие мора да се совршено стилизирани

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-11.jpg

Задолжително имаат бела маичка во гардероберот и знаат како совршено да ја комбинираат за секоја пригода

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-04.jpg

Се осмелуваат да комбинираат бели фустани со црни модни додатоци

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-05.jpg

Не штедат на убава долна облека

ne-shtedat-na-ubava-dolna-obleka-i-ushte-8-tajni-za-ubavina-i-stil-od-italijankite-06.jpg

Уште 4 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за соодветен изглед Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа,...
Модна пирамида: Формула за убав изглед на жените со стил Правилото на пирамидата е едноставен трик кој го применуваат сите модерни жени. ...
Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие за стилски изглед Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчињ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg