Носење бикини наопаку – трик што го користат познатите дами за визуелно поголеми гради (фото)

Кајли Џенер, Јелена Карлеуша и Јелена Спенџарска се само дел од познатите дами кои сезонава го пробаа новиот хит тренд за на плажа кој визуелно ги зголемува градите – носење бикини наопаку.

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-01.jpg

Од појавата на бикинито во 1940-тите, дизајнот на овој популарен костим за капење се нема променето многу. Но оваа летна сезона се прослави малку невообичаен начин на носење на популарното бикини – некои од најпознатите жени и девојки во светот го носат бикинито наопаку.

Инстаграм профилите на познатите жени и инфлуенсерките се преплавени со фотки од нивните одмори, а веднаш се забележува дека голем дел од нив го носат бикинито на овој начин.

https://www.instagram.com/p/CK7mGeHneUl/

Во овој случај треба само да го облечете горниот дел од бикинито наопаку, односно врвките кои би требало да бидат под градите да ги ставите околу вратот или како прерамки.

Веднаш ќе забележите дека на овој начин бикинито нуди подобра поддршка на градите и прави да изгледаат малку поголемо и подигнато.

Покрај тоа што овој начин на носење изгледа многу добро, многу девојки нагласуваат дека кога ќе го облечете бикинито наопаку, ќе се чувствувате како да имате потполно нов костим за капење, па нема потреба да купувате нов.

Сепак, инфлуенсерките нагласуваат дека и овој начин на носење си има свои недостатоци – не е многу удобен и треба да внимавате да не ви се измести.

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-05.JPG

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-02.JPG

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-04.JPG

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-07.JPG

nosenje-bikini-naopaku-trik-shto-go-koristat-poznatite-dami-za-vizuelno-pogolemi-gradi-foto-10.JPG

На следната страница други интересни начини за носење бикини...Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...
Дали зелените фармерки се неочекуваниот тренд за пролет 2022? Знаеме дека зелената е бојата на сезоната, но не знаевме дека ќе се врати во обл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg